Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
sobota, 02 grudzień 2017 15:33

wieczór wróżb andrzejkowych

Wieczór wróżb i zabaw w przedszkolu

„Listopad, gdy już kończy dzień
I gwiazda się pokaże.
Spotkamy się przy blasku świec
Tak jak tradycja karze.
Niech nowy dzień obieca nam
Dni piękne i los nowy.
Niech spełnią się najlepsze z wróżb
W ten wieczór andrzejkowy.”

Wigilia świętego Andrzeja, przypada 29 listopada i jest to tradycyjny wieczór wróżb, który zawsze obchodzą również przedszkolaki. W tym roku w nieco inny sposób niż zazwyczaj, ale też na wesoło. Najpierw panie zapoznały dzieci z tradycjami andrzejkowymi, aby następnie przejść do wróżb i zabaw „przepowiadających”, co czeka każdego w niedalekiej przyszłości. Było wspólne czarowanie przy muzyce, losowanie rekwizytu związanego z wykonywanym w przyszłości zawodem oraz serduszek z imieniem sympatii, przekładanie butów, losowanie kolorów i liczb, które zawsze cos oznaczają. Wieczorem natomiast dzieci przyszły ponownie do przedszkola, tym razem już z rodzicami, gdzie czekały na nich wspólne zabawy przygotowane tym razem przez animatorów „Omega Party”. A wszystko nadal utrzymane w atmosferze andrzejkowej. Animatorki w przebraniach czarownic zachęcały dzieci i rodziców do zabaw przy muzyce oraz wróżb. Nie zabrakło także zabaw zręcznościowych. Wieczór wróżb zakończył się poczęstunkiem dla poszczególnych grup przygotowanym przez rodziców. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć