Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
czwartek, 14 grudzień 2017 18:18

Rodzice Dzieciom tata Laury

Rodzice Dzieciom - tata Laury

Tradycją w naszym przedszkolu jest to, że odwiedzają nas rodzice, którzy chcieliby pokazać czym zajmują się zawodowo, bądź podzielić swoimi pasjami. Z ogromną radością przyjęliśmy propozycję taty Laurki z grupy V, który pomógł nam w realizacji tematyki tygodnia związanej z prądem oraz bezpieczeństwem w czasie korzystania z urządzeń elektrycznych. Pan Maciej jest programistą, a więc na co dzień zajmuje się tworzeniem programów komputerowych. Przybył do nas z mało znanym urządzeniem - drukarką 3D. Drukarki 3D drukują projekt wypuszczony z komputera używając takich materiałów jak metal, plastik, czy ceramika. Drukowanie obiektu polega na tworzeniu i nakładaniu warstwy materiału o określonej grubości na stole drukarki. Aktualnie druk 3D jest wykorzystywany do bardzo szerokiego zakresu rzeczy, począwszy od prototypów części do urządzeń i maszyn w branżach przemysłowych, lotniczych lub motoryzacyjnych, poprzez druk implantów w medycynie i chirurgii, a skończywszy na przedmiotach codziennego użytku, czy zabawkach. 

Dzieci mogły zobaczyć co zostało już wcześniej wydrukowane, a następnie uczestniczyły w procesie drukowania "wyciskarki" do pasty do zębów. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy związanych z poszczególnymi etapami pracy drukarki. Tata Laury te wszystkie jakże trudne rzeczy przekazał w sposób niezwykle przystępny dla przedszkolaków. 

Dziękujemy za poświęcony nam czas i ciekawą lekcję techniki.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć