Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
sobota, 16 grudzień 2017 21:50

Pieczenie pierników

Pieczenie pierników

14 grudnia dzieci z oddziału II zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą babci Marysi - pani Małgorzaty Pedryc praca szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, zagniatały i wałkowały ciasto. Następnie przy pomocy foremek wykrawały świąteczne kształty - choinki, gwiazdy, serca, dzwoneczki, aniołki. Dalej ciasteczka piekły się w piekarnikach.

Po wystygnięciu dzieci dekorowały pierniczki pisakami i posypkami. W ten sposób przedszkolaki poznały wszystkie etapy przygotowywania pierniczków. Zajęcia te bardzo się dzieciom podobały, a w przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił  nas wszystkich w świąteczny nastrój.

Składamy serdeczne podziękowania dla  pani Małgorzaty, która swoją obecnością sprawiła, że spotkanie to było ciekawe, pełne życzliwości i przedświątecznej magii.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć