Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
czwartek, 28 grudzień 2017 22:10

Wigilia i Jasełka w przedszkolu

Wigilia i Jasełka w przedszkolu

Wigilia  Bożego  Narodzenia  to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku, na  który  czekamy  i  przeżywamy  go  uroczyście  w  domach jak i w naszej  „przedszkolnej  rodzinie”. Na początku dzieci z najstarszych grup przedstawiły Jasełka pt.”Śpij maluszku”. Przepiękna i ciepła opowieść o narodzeniu Pana Jezusa przeplatana kolędami i pastorałkami wszystkim obecnym bardzo się podobała. Następnie przedszkolacy, rodzice, dziadkowie, personel włączyli się do wspólnego kolędowania. A Pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom, członkom rodzin i pracownikom  przedszkola  najlepsze  bożonarodzeniowe  życzenia. Wspaniałym momentem dla wszystkich dzieci było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. A na stole królowały w tym dniu smaczne potrawy wigilijne: zupa pieczarkowa, ryba i ciasto. Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich oraz brzmienie kolęd podkreślały rangę tego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

"Śpij maluszku" - Jasełka

Świątecznie w przedszkolu - Wigilia