Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
poniedziałek, 05 luty 2018 19:35

Mali kucharze

Mali kucharze

 

W jeden ze styczniowych tygodni Maluszki poznawały zawód kucharza. Z tej okazji wybrali się w odwiedziny do przedszkolnej kuchni. Pani Iwonka z Panią Marzenką pokazały dzieciom, jak i gdzie przygotowują posiłki. Wytłumaczyły też, jak wykorzystują różne urządzenia kuchenne. Dzieci rozmawiały z paniami kucharkami i poznały zasady prawidłowego zachowania się w kuchni. Przedszkolaki pożyczyły potrzebne przybory, zaprosiły Panią Marzenkę, aby zapoznała ich z przepisem na pyszne zapiekanki. Maluszki podziękowały Paniom za miłe przyjęcie. Na zakończenie spotkania otrzymały od Pań upominki - magnesy.
Wiedza zdobyta przez dzieci w kuchni została wykorzystana już tego samego dnia. Pani Marzenka zapoznała dzieci z przepisem na pyszne zapiekanki. Maluszki starannie umyły ręce, nałożyły fartuszki i do dzieła. Dzieci starannie smarowały chlebek i nakładały składniki zgodnie z własnymi upodobaniami. Następnie z pomocą Pani Gosi umieściły tosty w piekarnikach. Aromat pieczonych tostów unosił się w całym przedszkolu. Własnoręcznie przygotowane tosty smakowały znakomicie. Zajęcia tego typu zawsze sprawiają dzieciom wiele radości. Podczas zabaw w „kucharzenie” dzieci poznawały różne smaki, zapachy oraz mają możliwość wykonywania różnych pyszności własnoręcznie. Zajęcia zakończyły się degustacją pyszności przygotowanych przez dzieci pod kierunkiem naszego Gościa.

Dziękujemy Pani Iwonce i Pani Marzence za udział w naszych zajęciach.

Podziękowania składamy również Pani Dorotce - mamie Bartusia,która zapoznała nasze dzieci z przepisem na pyszne pierniczki. Maluszki pod opieką Pani Dorotki wykrawały,piekły i dekorowały pierniczki bożonarodzeniowe. Poznawały składniki przepisu wieloma zmysłami. Nie wszystkie łatwe były do odgadnięcia. To spotkanie również zakończyło się degustcją, tym razem słodkości. Pierniczki własnoręcznie upieczone smakowały wszystkim. Pierniczki były również świątecznym prezentem dla pozostałych członków rodziny. Bartuś na zakończenie spotkania poczęstował dzieci cukiereczkami w imieniu swojej mamy.

Serdecznie dziękujemy Pani Dorotce za spotkanie i czas podarowany naszym dzieciom.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć