Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
środa, 07 luty 2018 22:17

Wycieczka starszaków do Parków Krajobrazowych

Wycieczka starszaków do Parków Krajobrazowych

 

W dniach  6 - 7 luty dzieci z grup III, IV i VII wybrały się na wycieczkę do Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

Podczas ciekawych warsztatów edukacyjno – przyrodniczych prowadzonych przez Panią Magdę dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą życia zwierząt leśnych, poznały pracę leśnika oraz utrwaliły wiadomości jak wybrane zwierzęta i ptaki spędzają zimę. Miały możliwość rozwiązywać multimedialne zagadki związane ze zwierzętami będącymi pod ochroną. Dużym zainteresowaniem dzieci obdarzyły małego mieszkańca siedziby Zarządu Parków - Popielicę Szarą - poznały jej wygląd, sposób odżywiania, zwyczaje, tryb życia. Dwie popielice znalazły schronienie w siedzibie zespołu, gdzie mieszkają od trzech lat i mają troskliwą opiekę ze strony wszystkich pracowników.

Po tak ciekawych warsztatach Pani przewodnik zaprosiła dzieci do zwiedzania eksponatów przyrodniczych w leśnym muzeum, gdzie przedszkolaki wysłuchały ciekawej opowieści o życiu mieszkańców lasów wzbogaconej odgłosami zwierząt – wilka, lisa, dzika oraz niektórych ptaków. Mogły także dotknąć i obejrzeć korę drzew, szyszki sosnowe i świerkowe, oraz futro różnych zwierząt. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pod ogromnym wrażeniem, teraz będą świadomie chroniły przyrodę i dbały o nią.

Miłym akcentem wycieczki było wręczenie przez pracownika parków dyplomów dla wszystkich grup za udział w konkursie „Gwiazdka dla ptaka”. A grupa IV za wyróżnienie plakatu plastycznego otrzymała voucher do Parku Etnograficznego w Tokarni. Gratulacje dla przedszkolaków.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - gr.IV, VII

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. III