Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 11 marzec 2018 18:04

poznajemy zawody

Poznajemy różne zawody

W tym tygodniu dzieci z grupy V poznawały tajniki wybranych zawodów, które śmialo mogą wykonywać nie tylko kobiety. W tym celu odbyły spotkania z przedstawicielami fachu fryzjerstwa i kucharstwa. Dzięki uprzejmości pani Kasi Miernik - właścicielki salonu "Fryzuromania" przedszkolaki mogły przekonać się na czym polega zawód fryzjera, poznać urządzenia i przybory niezbędne do jego wykonywania.Z wielkim zainteresowaniem oglądały różne szczotki, nożyczki, maszynki, czy wałki. Przekonały się również  jak duża jest gama kolorów farb, by panie, a czasem tez i panowie mogły zmienić swój image. Wielką frajdą była możliwość wykonania pokazowej fryzury na wybranych chłopcach i dziewczynkach. Dzieci chętnie zasiadały na fotel, by choć na chwilkę przejrzeć się w ogromnym lustrze, czy poczuć na własnej głowie przyjemny ciepły podmuch suszarki. Naszą wizytę w salonie uwieczniliśmy na pamiątkowym zdjęciu. Dzieci podziękowały za słodki poczęstunek oraz miłe przyjęcie.

Dziękujemy Pani Kasi za poświęcony nam czas oraz życzymy wielu klientów i sukcesów w dalszej pracy.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

Kolejnego dnia natomiast, aby lepiej poznać zawód kucharza, udaliśmy się z wizytą do kuchni przedszkolnej. Tutaj panie kucharki Iwona, Asia i Marzena zaponawały nas z różnymi przyborami, naczyniami oraz urządzeniami niezbędnymi w swojej pracy. Pokazały, jak wyglądają kolejne czynności przygotowywania codziennych posiłków dla przedszkolaków, jak również omówiły zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. 

Dzięki uprzejmości naszych pań kucharek, mogliśmy czynnie uczestniczyć w przygotowywaniu od podstaw pysznego deseru, jakim jest budyń. Przy okazji pani Iwona przekazała nam bardzo ważną informację dotyczącą jajek. Teraz już wiemy, że aby móc je bezpiecznie jeść, za każdym razem powinno się je wyparzyć w specjalnym urządzeniu. Tego typu zajęcia jak zwykle sprawiły wszystkim mnóstwo radości. Dzieci z niecierpliwością czekały aż ich deser będzie gotowy. A na myśl o możliwości jego skosztowania ciekła ślinka. Niektórzy nawet prosili o dokładkę.

Serdecznie dziękujemy paniom kucharkom za poświęcony nam czas i możliwość realizacji naszych zajęć.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć