Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
niedziela, 18 marzec 2018 19:00

Wiosenne kanapki gr.II

Wiosenne kanapki

16 marca przedszkolaki z grupy II podjęły nie lada wyzwanie- własnoręczne przygotowanie kanapek. Samodzielne działania dzieci poprzedziła rozmowa na temat zdrowego żywienia. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia oraz dzieliły znane im produkty na zdrowe i niezdrowe. Następnie po umyciu rąk i założeniu fartuszków z wielką ochotą zabrały się do pracy. Na stołach zagościły warzywa: sałata, rzodkiewka, ogórek, pomidor oraz szczypiorek. Nie zabrakło również wędliny, sera, masła, różnych rodzajów pieczywa czy awokado. Dzieci samodzielnie smarowały chleb, niektóre podejmowały próbę krojenia warzyw a następnie układały ciekawe kompozycje. Na talerzach pojawiły się więc wesołe buźki, różnego rodzaju zwierzęta, które znikały w oka mgnieniu. Samodzielne przygotowanie sobie kanapek wzbudziło w dzieciach wiele radości i pokazało jak wiele już potrafią. Gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć