Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
czwartek, 05 kwiecień 2018 21:26

Interaktywne przedstawienie "Szewczyk Dratewka"

Starszaki i interaktywne przedstawienie „Szewczyk Dratewka”

04 kwietnia dzieci z grupy III, IV i VII wybrały się na wycieczkę do Kielc aby uczestniczyć w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się czym jest studio filmowe, kim jest reżyser, operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec, a nawet jakie wizualizacje można dokonać przy użyciu tzw. green screena. Historia o Szewczyku Dratewce opowiedziana została obrazem, realizowanym za pomocą kamery, do którego dodano dźwięk. Kilkoro dzieci brało czynny udział w przygotowaniu filmowej opowieści odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób można było na bieżąco śledzić proces realizacji opowieści. To było ciekawe doświadczenie podczas, którego połączono filmową wiedzę z wyśmienitą zabawą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć