Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
sobota, 14 kwiecień 2018 19:44

Cukiernia w sali starszaków

Cukiernia w sali starszaków

Okres przedszkolny uznawany jest przez pedagogów za wiek zabawy, gdyż zabawa jest główną i naturalną formą działalności dziecka w tym czasie. Może przybierać ona różne formy, od najprostszych manipulacji po skomplikowane zabawy w role. W tym tygodniu w naszej grupie zainicjowano kącik „Cukiernia”, który zachęcał do naśladowania czynności zaobserwowanych w środowisku społecznym, rozwijał wypowiedzi słowne poprzez prowadzenie dialogów czy utrwalanie umiejętności przeliczania. Na początku przedszkolaki same musiały zaaranżować cukiernię gdyż wcześniej był tam sklep spożywczy. Chętnie pakowały towar do pudełka, przygotowując miejsce na nowe produkty – ciasteczka, pączki a nawet lody. Nauczycielka przyczepiła nowy szyld i tak rozpoczęliśmy zabawę w nowym kąciku tematycznym. Dzieci bardzo chętnie wcielały się w role cukierników - sprzedawców, klientów prowadząc krótkie dialogi. Pamiętano również o przestrzeganiu zasad kulturalnego zachowania: staniu w kolejce oraz stosowaniu zwrotów grzecznościowych. Bogata wyobraźnia i pomysłowość dzieci pozwoliła im na samodzielne tworzenie lodów i cukierków z papieru, czy lizaków z plasteliny. Zabawa dała dzieciom wiele radości, nowych doświadczeń i umiejętności. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć