Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:06

Pieczemy ciasteczka

Pieczemy ciasteczka

Piątek był bardzo pracowitym dniem w grupie IV. Tym razem motywem przewodnim zajęć było pieczenie ciasteczek i prawdziwa zabawa w cukierników. W tym celu dzieci przyniosły do przedszkola produkty niezbędne do przygotowania ciasteczek kruchych, owsianych i ryżowych. Starszaki nie miały łatwego zadania, gdyż piekły 3 rodzaje ciasteczek i z niewielką pomocą pań odczytywały przepisy przygotowane w formie obrazkowej. Wszystkie dzieci z pełnym zaangażowaniem zabrały się do pracy, pamiętając o zasadach higieny i bezpieczeństwa. Wzajemnie sprawdzały poprawność dodawania składników aby ciasto się udało. Następnie mieszały, ugniatały aż wreszcie przyszedł czas na formowanie ciasteczek przy użyciu własnych rączek lub łyżki. Miały też okazję poznać ręczną maszynkę do mięsa z nakładką do ciasteczek. Przygotowane przez dzieci ciasteczka zostały upieczone, a dookoła rozchodził się apetyczny zapach. Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą, a jeszcze przyjemniejsza była degustacja tego, co sami upiekliśmy. Podczas próbowania dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi. Serdecznie dziękuję Rodzicom za przygotowanie składników. A naszej Pani Ani Karpińskiej oraz Pani Agnieszce odbywającej praktyki pedagogiczne za zaangażowanie i okazaną pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć