Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
sobota, 21 kwiecień 2018 12:14

Wiosenne kanapki gr.VII

Wiosenne kanapki

Przedszkolaki z grupy VII podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem: ''Robimy wiosenne kanapki". Zajęcia kulinarne wiosną, to sama przyjemność! Świeże warzywa: sałata,  pomidory i ogórki to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. 
Bardzo dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu produktów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć