Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 22 kwiecień 2018 20:54

Patrol ekologiczny

Patrol ekologiczny

 W dniu 20 kwietnia przed zbliżającym się Dniem Ziemi starszaki wykorzystując piękną kwietniową pogodę wzięły udział w patrolu ekologicznym. Tuż po śniadaniu odbyły krótką rozmowę podsumowującą wcześniej zdobyte wiadomości na temat ochrony przyrody i dbania o nasze środowisko. Następnie wyposażeni w foliowe rękawiczki, kolorowe worki i tabliczki z napisem „Patrol ekologiczny” wyruszyły sprawdzić, czy w okolicy naszego przedszkola jest czysto. Przedszkolaki zaobserwowały, że w najbliższym otoczeniu brakuje koszy na śmieci, a okolica sąsiadująca  z przedszkolem jest zaśmiecona.  Niestety, na drodze spotkały porozrzucane papiery, puszki, butelki, foliowe worki. Starszaki z wielkim zaangażowaniem wzięły się do pracy, porządkując najbliższe otoczenie. Mali ekolodzy obiecali przyrodzie dbać o nią zgodnie ze słowami piosenki „La, la, la ziemia kocha nas, razem o nią dbamy”. A na koniec każdy z przedszkolaków otrzymał order – „Młody ekolog - Przyjaciel przyrody”, który był wyróżnieniem za ciężką pracę i przestrzeganie zasad ochrony środowiska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć