Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
wtorek, 24 kwiecień 2018 16:18

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci z grupy I przygotowały przedstawienie pod tytułem „Ratujmy naszą planetę.” Opowiada ono o mieszkańcach lasu, którzy zmartwieni są dużą ilością śmieci w lesie, brudną wodą i zanieczyszczonym powietrzem. Z pomcą przychodzą im krasnale i przedszkolaki. Dzieci podzielone na grupy: ślimaków, biedronek, motylków i żabek ochoczo sprzątają i segregują śmieci do odpowiednich pojemników. Na dymiące kominy i rury ze ściekami krasnale zakładają specjalne filtry. To bardzo ważne, aby dbać o przyrodę i o naszą planetę, która jest dla nas domem. Po przedstawieniu przedstawiciele wszystkich grup złożyli ekologiczne przyrzeczenie i otrzymali medale „Obrońców przyrody”. Na zakończenie jeszcze raz wspólne wszyscy zaśpiewali piosenkę o pięknym przesłaniu:

                      „La, la, la Ziemia kocha nas

                         I my ją kochamy

                         La, la, la Ziemia kocha nas

                         Razem o nią dbamy!”

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć