Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
piątek, 11 maj 2018 21:34

Rodzice Dzieciom

Rodzice Dzieciom

Przedszkolaki z oddziału V mieli w tym tygodniu mnóstwo atrakcji. A to wszystko dlatego, że mieli niebywałą okazję poznania "od podszewki" zawodów, gdzie niezbędnym strojem jest mundur. We wtorek gościliśmy u strażaków z OSP w Suchedniowie, natomiast w kolejne dni tygodnia odwiedzili nas tatusiowie Zuzi i Hani, pracujący na dzień w innych służbach mundurowych. Tata Zuzi jest policjantem. Pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego w Kielcach. Opowiedział nam o swoich codziennych obowiązkach, jak również o konieczności noszenia elementów odblaskowych i odpowiedniego przewożenia dzieci w samochodzie. Utrwalił numery alarmowe oraz zwrócił uwagę na konieczność reagowania na sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu. 

Natomiast tata Hani jest żołnierzem zawodowym służącym w Cwentrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca żołnierzy tutaj w kraju oraz na misjach pokojowych. Mogły przekonać się jak dużo siły trzeba mieć, aby udźwignąć karabin oraz utrzymać niezmiernie ciężki hełm na głowie. 

Spotkania z przedstawicielami w/w zawodów na pewno zostaną na długo w pamięci. Dziękujemy serdecznie tatom Hani i Zuzi za przyjęcie naszego zaproszenia oraz możliwość zrealizowania naszych zajęć dydaktycznych. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć