Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
środa, 16 maj 2018 18:59

Z wizytą w piekarni

Z wizytą w piekarni

W poniedziałkowe przedpołudnie dzieci z oddziałów V i VII wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Piekarni "JEDYNKA". Wycieczka była możliwa dzięki uprzejmości właścicieli piekarni panów Andrzeja Fornalika i Huberta Lasoty. Poznaliśmy etapy powstawania chleba, wiemy też jakie składniki są potrzebne do wyrobu ciasta na chleb. Mogliśmy zobaczyć urządzenia wykorzystywane w piekarni, m.in. ogromny mikser do wyrobu ciasta, czy urządzenia do formowania bułek i rogalików. Poznaliśmy kilka rodzajów mąk, pieczywa oraz w jaki sposób wyrośnięte ciasto trafia do pieca. Na zakończenie wizyty Wszyscy otrzymali słodką niespodziankę, która bardzo smakowała maluchom.

Dziękujemy właścicielom piekarni za miłe przyjęcie oraz możliwość realizacji naszych zajęć. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć