Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
czwartek, 24 maj 2018 21:14

Dzień Patrona

Dzień Patrona w przedszkolu

„Choć dobry Bóg, już wezwał Cię,

Choć nam bez Ciebie Janie Pawle trochę źle,

Czujemy wciąż, ze Jesteś tu,

Dlatego Tobie chcemy śpiewać w takim dniu…”

            18 maja to bardzo ważna data w kalendarium naszego przedszkola. Każdego roku w tym dniu obchodzimy święto naszego patrona Jana Pawła II. Przedszkolaki przygotowując się do tego dnia, poznają fakty i ciekawostki z życia Karola Wojtyły, odwiedzają miejsca w przedszkolu i poza nim związane z postacią Patrona. Tak też było w tym roku. Na holu korytarza została zorganizowana wystawa prac pt. „Jan Paweł II widziany oczami dziecka”, bo jak wiemy dzieci zajmowały szczególne miejsce w sercu naszego Papieża. Przed pomnikiem Patrona posadzono piękne kwiaty.

W tym szczególnym dla nas dniu wszystkie przedszkolaki oraz goście na czele z panem Burmistrzem Cezarym Błachem zgromadzili się na sali gimnastycznej by uczestniczyć w obchodach Dnia Patrona. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego w asyście halabardzistów oraz odśpiewaniem Hymnu Przedszkola. Następnie dzieci z grupy II - średniaki, zaprezentowały montaż słowno - muzyczny pt. „Z Wadowic do nieba”. Przedszkolaki poprzez recytację, śpiew i rekwizyty w formie ilustracji przedstawiły najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły. Wspólnie odbyliśmy podróż w czasie od narodzin małego Karolka w domu w Wadowicach poprzez lata szkolne, czasy, kiedy stał się duchownym - księdzem, kardynałem i głową kościoła- Papieżem Janem Pawłem II, aż po kres jego ziemskiej wędrówki. Spotkanie wzbogaciło wspólne oglądanie bajki „Skarby Jana Pawła II”. Nie mogło także zabraknąć zaśpiewania pieśni oazowej „Barka”, która na zawsze będzie nam przypominać Papieża Polaka.

            Niech życie i słowa Jana Pawła II zostaną w nas i przynoszą owoce w życiu codziennym.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć