Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 17 czerwiec 2018 11:30

Kim będę gdy dorosnę?

Kim będę gdy dorosnę?

W tym tygodniu przedszkolaki z gr. II próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie: kim będę gdy dorosnę? By mogły podjąć tak ważną decyzje najpierw zapoznały się z wybranymi zawodami: policjant, strażak, lekarz, sprzedawca, piekarz, kucharka. Zwieńczeniem tych rozmyślań i wyborów była wizyta na kuchni przedszkolnej. Dzieci zapoznały się z pracą pani kucharki, sprzętem kuchennym, zasadami BHP panującymi na kuchni. Poznały też recepturę i sposób przygotowania domowego budyniu. Na zakończenie dzieci otrzymały drobną przekąskę. Gościliśmy u nas również panią Monikę- mamę Krzysia, która prowadzi zajęcia z pilatesu i zechciała podzielić się z nami cennymi radami dotyczącymi zdrowego trybu życia. Najpierw uczuliła nas na to jak ważne jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń, dbanie o kręgosłup i prawidłowa postawa ciała. Następnie przeszliśmy do rozgrzewki, która jest niezmiernie ważna by nie doszło do kontuzji. Dalej z zapałem i ciekawością przeszliśmy do ćwiczeń. Pani Monika Ptak- Korbacz pokazała nam ćwiczenia, których systematyczne wykonywanie zapewni nam zdrowie. Ćwiczenia te dały dzieciom wiele radości, pokazały, że są w stanie wykonać wiele z nich, co dodało im wiary w siebie.

Składamy serdeczne podziękowania paniom kucharkom oraz mamie Krzysia za poświęcony czas i życzliwość. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć