Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
piątek, 21 wrzesień 2018 22:38

Dzień Przedszkolaka

Przedszkolaki świętowały Dzień Przedszkolaka

"Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj.

To święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie

bawi się z nami kto tylko chce"

Święto przedszkolaków ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku. Po co? Aby podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola w całym kraju. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Pewnie mało kto wie, że inicjatorami powstania Dnia Przedszkolaka byli dyrektorzy łódzkich przedszkoli i to im właśnie zawdzięczamy ten wyjątkowy dzień.

W czwartek 20 września każdy przedszkolak był witany przez „Kota w butach”, który częstował słodkim co nieco. W godzinach przedpołudniowych zgromadziliśmy się na placu, gdzie życzenia m.in. radosnego dzieciństwa złożyła nam Pani Dyrektor Grażyna Milanowicz. Oczywiście na naszym święcie nie mogło zabraknąć także poprzedniej Pani Dyrektor Zofii Dulęby, która chciała świętować razem z nami. Następnie, z uśmiechem na twarzach oraz balonami w rękach, w asyście policji z suchedniowskiego Komisariatu wyruszyliśmy ulicami miasta w kolorowym korowodzie. Mieszkańcy miasta z ogromnym zainteresowaniem przystawali, aby przyjrzeć się przedszkolakom. A trzeba przyznać, że wszyscy ubrani w kolorowe koszulki prezentowaliśmy się pięknie. Pod Urzędem MiG spotkaliśmy się z Burmistrzem Panem Cezarym Błachem oraz Inspektor Oświaty Panią Beatą Kaszubą. Tutaj odśpiewaliśmy nasz hymn „Dzień Przedszkolaka”, udekorowaliśmy dorosłych pamiątkowymi medalami oraz wypuściliśmy nasze balony, które poszybowały prosto do nieba. Wiele dzieci głośno zastanawiało się, gdzie one polecą, czy ktoś je znajdzie. Nieco zmęczeni upałem, ale nadal w radosnych nastrojach, wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć