Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
środa, 03 październik 2018 20:09

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Święto  Pieczonego  Ziemniaka

28 września przywitała nas piękna pogoda, w tym dniu spotkaliśmy się wszyscy na placu przedszkolnym wokół ogniska, aby świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka. Gospodarzami uroczystości był król i królowa ziemniaków (Antoś i Gabrysia) oraz ziemniaczek (Jaś).

Do swojej krainy zaprosili wszystkie dzieci oraz wyjątkowego gościa Panią Jesień (Marysię).

Po przywitaniu rozpoczęły się wesołe zabawy przy muzyce, ale wcześniej wszyscy zaśpiewali krótką piosenkę „ziemniaczek, ziemniaczek, brązowy ma kubraczek….”. Ten krótki przerywnik towarzyszył nam podczas całej imprezy. Każda grupa wzięła udział w sportowej konkurencji, dzieci zbierały ziemniaki do kosza, przenosiły je w wiaderkach, na tacach, woziły taczkami, rzucały ziemniaczkami do celu. Wszyscy spisali się doskonale. Również rodzice mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas układania bukietów dla Pani Jesieni oraz wykazać się siłą podczas przeciągania liny z nauczycielkami.

Po radosnych i pełnych śmiechu zabawach każdy posilił się pyszną parówka na gorąco i ziemniaczkiem w mundurku.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć