Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
wtorek, 16 październik 2018 11:47

pielgrzymka do Częstochowy

Pielgrzymka Przedszkolaków do Częstochowy

 

Do tradycji naszego przedszkola, kultywowanej od wielu lat ,należą wyjazdy przedszkolaków z rodzicami do Częstochowy na spotkanie Rodzin Szkół im. Jana Pawła II. W tym roku spotkanie odbyło się 11 października 2018 roku, po raz 18, pod hasłem ,,Promieniowanie Ojcostwa".

Wzięło w nim udział 14 tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski z 300 placówek, a także po raz pierwszy uczniowie z Białorusi.

Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe z racji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, kulminacyjnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych pod przewodnictwem krajowego duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II biskupa radomskiego Henryka Tomasika.

Uczestnicy wypuścili w niebo ponad 300 balonów jako znak uniesienia serc do nieba, by jak Jan Paweł II być świętymi. Przedszkolaki miały też okazję do indywidualnej modlitwy w kaplicy Cudownego Obrazu oraz obejrzenie zabytków Jasnej Góry.

Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu, by realizować w życiu codziennym przesłanie naszego Patrona Jana Pawła II - ,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć