Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
środa, 17 październik 2018 11:23

Dzień Nauczyciela

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej,popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. Jest to ważne święto dla wszystkich pracowników oświaty, którzy za ich trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży, otrzymują podziękowania i życzenia.

W naszym przedszkolu świętowaliśmy w poniedziałek 15 października. Odświętnie ubrani zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie na tę okazję swój program artystyczny przygotowała grupa III. Oprócz obecnych pracowników przedszkola oraz rodziców wraz z przewodniczącym Rady Rodziców Panem Janem Markiewiczem, naszą uroczystość zaszczycili także emerytowani pracownicy z Panią Dyrektor Zofią Dulębą na czele. Zaproszenie przyjęła również inspektor oświaty Pani Beata Kaszuba, reprezentując tym samym Urząd MiG. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Milanowicz witając wszystkich przybyłych, po czym oddała głos dzieciom, które niecierpliwie czekały na swój występ. Były życzenia składane wierszem i piosenką, a na koniec każdy Gość i pracownik otrzymał pamiątkowy dyplom. Przewodniczący Rady Rodziców na ręce Pani Dyrektor przekazał tubę do nagłośnienia jako prezent dla przedszkola. Natomiast Pani Dyrektor wręczyła nagrody DEN dla pracowników przedszkola za ich wyróżniającą się pracę w ubiegłym roku szkolnym.

Miłym akcentem tego dnia był pyszny tort ufundowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. A zwieńczeniem tego ważnego dla nas wszystkich święta niech będą słowa: „Nauczyciel widzi więcej ni tylko twarze dzieci. Stara się zobaczyć ich dusze.”