Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
piątek, 19 październik 2018 19:56

w Muzeum Bombki Choinkowej

W Muzeum Bombki  Choinkowej

W tradycję naszego przedszkola wpisał się już fakt, iż każdego roku jesienią najstarsze grupy przedszkolaków wraz z rodzicami i wychowawczyniami udają się do Fabryki Bombek do Nowej Dęby. W tym roku nie mogło być inaczej. Za oknem piękna złota jesień, z drzew spadają kolorowe liście i nikt jeszcze nie myśli o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Ale my, starszaki z oddziałów III i IV w dniu dzisiejszym, 19 października, mieliśmy okazję już je poczuć. Pozwoliło nam na to magiczne miejsce, jakim jest Muzeum Bombki Choinkowej. Samo przekroczenie progu Muzeum zaparło dech w piersiach wielu z uczestników wycieczki. Jak tu pięknie, kolorowo, magicznie…

Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstają bombki i jak wiele pracy, cierpliwości oraz wytrwałości kosztuje ich pomalowanie i udekorowanie. A nie ma dwóch identycznych. Wszystkie są niepowtarzalne, wspaniałe, cudne, a to za sprawą wzorów wykonywanych ręcznie z największą precyją. Są przeróżne kształty, wzory, mnóstwo żywych kolorów, m.in. związane z nadchodzącym świętem amerykańskim halloween, w kształcie hot – doga, różnych aut, piłki nożnej, Mikołaja w stroju kąpielowym. Można by wymieniać bez końca.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na naszą samodzielną twórczość. Każdy – dziecko wraz z rodzicem – miało okazję udekorować swoją bombkę, którą oczywiście dostało w prezencie do domu. Właśnie z tego względu każda była wyjątkowa. Na twarzach pojawiła się radość z solidnie wykonanej pracy. Oczywiście każdy mógł również zakupić bombki w sklepie, a musze przyznać, iż wybór nie był łatwy. Tak wiele było niepowtarzalnych wzorów, kształtów i kolorów, że wiele osób długo nie mogło się zdecydować i wybrać.

Nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń i w radosnych nastrojach wracaliśmy do przedszkola. Teraz już pozostaje tylko oczekiwać na najpiękniejsze święta w roku i możliwość udekorowania choinek naszymi ozdobami.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć