Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
czwartek, 25 październik 2018 09:50

Dęby na 100lecie odzyskania niepodległości

100 drzew na 100-lecie niepodległości

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w inicjatywie suchedniowskich Rycerzy Kolumba zorganizowanej z okazji jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.                                                                                                                            22 października starszaki z grupy III oraz IV wspólnie z przedstawicielami Rycerzy Kolumba zasadziły na terenie przy zalewie miejskim sadzonki 100 drzew. Sadzonki podarowane zostały przez Nadleśnictwo Suchedniów, poświęcone przez kapelana Rycerzy Kolumba ks. Wojciecha Marchewkę. W uroczystości udział wziął burmistrz MiG Suchedniów pan Cezary Błach oraz nadleśniczy pan Piotr Fitas.                                                                                    
Dzień później - 23 października dzieci gościły w przedszkolu pana burmistrza oraz przedstawicieli Rycerzy Kolumba. Wspólnie zasadziliśmy w wyznaczonym na placu przedszkolnym miejscu dąb, który jest drzewem długowiecznym i który upamiętnić ma odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Starszaki na tę okazję przygotowały krótki program artystyczny. Nie zabrakło wierszy oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Była to dla nas cenna lekcja historii, zaś zasadzony dąb będzie stanowił pamiątkę bohaterskiej przeszłości polskiego narodu.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć