Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
piątek, 09 listopad 2018 21:26

Filharmonia Świętokrzyska

Filharmonia Świętokrzyska

W tym tygodniu w przedszkolu gościliśmy muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. Tematyka koncertu nawiązywała do realizowanych podczas zajęć i bliskich nam treści patriotycznych. Dzieci mogły podsumować i sprawdzić swoje wiadomości dotyczące historii Polski, zwłaszcza czasów odzyskania niepodległości. Poznały polskie tańce kujawiaka, mazura, oberka, poloneza, którego będą kojarzyć z nazwiskiem wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina. Usłyszały też kilka pieśni patriotycznych, które niegdyś zagrzewały żołnierzy do walki o wolność narodu. Dowiedziały się, jak wygląda fagot, z czego składa się ten instrument oraz jak należy na nim grać.

Nasi artyści przekazali przedszkolakom te jakże trudne treści w niezwykle przystępny sposób. Dzieci nie nudziły się i bardzo chętnie angażowały się w zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć