Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
sobota, 10 listopad 2018 23:32

Przedszkolaki dla Niepodległej -wieczornica

„Przedszkolaki dla Niepodległej”

Ojczyzno ma tyle razy we krwi skąpana…” słowa tej pieśni w ustach czterolatków wzruszyły niejednego widza, który przybył 9 listopada do naszego przedszkola na uroczystą wieczornicę. Zaszczycili nas swoją obecnoscią burmistrz miast i gminy Pan Cezary Błach, zastępca burmistrza Pan Dariusz Miernik i inspektor ds. edukacji Pani Beata Kaszuba. Uroczystość została przgotowana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę . Podczas wieczornicy dzieci z grupy średniaków zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. W scenerii czarnego teatru ukazały losy naszej Ojczyzny sprzed ponad stu lat. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i tańce do pieśni patriotycznych takich jak: „Rota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Pierwsza kadrowa”, „Wojenko, wojenko”. W przedstawieniu wystapili również goście: tata Basi, pan Przemysław Wikło, który rozpoczął występ życzeniami dla Ojczyzny oraz absolwentka naszego przedszkola Michalina Maciejczyk, przy której pieśniach maszerowali mali żołnierze. Wieczornica była dla dzieci wspaniałą lekcją historii, a dla zgromadzonych gości chwilą wzruszających przeżyć.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim za przybycie i uczczenie tak ważnego święta.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć