Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 11 listopad 2018 21:07

bijemy rekord dla Niepodległej

Bijemy rekord dla Niepodległej

Obecny rok szkolny 2018/2019, zgodnie z zapowiedzią Minister Edukacji Anny Zalewskiej, jest „Rokiem Niepodległej”. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości, w piątek 9 listopada o godz. 11:11, we wszystkich placówkach oświatowych w naszym kraju odbywało się bicie rekordu w śpiewaniu hymnu narodowego. W Suchedniowie również włączyliśmy się do tego ogromnego przedsięwzięcia. Ażeby wszystko miało nader podniosły charakter, z inicjatywy pani dyrektor Przedszkola Samorządowego w Suchedniowie Grażyny Milanowicz cała uroczystość miała miejsce pod SOK „Kuźnica”. Odpowiednio wcześniej zgromadzili się na placu uczniowie wszystkich szkół suchedniowskich wraz z nauczycielami i rodzicami, przedszkolaki z suchedniowskiego przedszkola, dyrektorzy placówek oświatowych naszej gminy, burmistrz MiG Cezary Błach wraz ze swoim zastępcą panem Dariuszem Miernikiem, inspektor ds. edukacji w naszej gminie pani Beata Kaszuba, pracownicy SOK „Kuźnica” z dyrektorem panem Andrzejem Karpińskim. Szkoły i przedszkole były reprezentowane przez poczty sztandarowe. Dyrektor SSP nr 1, pan Zdzisław Wojnarski, krótko przybliżył nam historię odzyskania wolności przez Polskę oraz wyjaśnił czym jest wolność. Punktualnie o godz. 11:11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, który zaintonowała nauczycielka SSP Ostojów pani Katarzyna Michta - Połeć. Wyraźnie dało się odczuć podniosłą atmosferę tego dnia. Pokazaliśmy, jak ważna jest dla nas Ojczyzna oraz polskość. Byliśmy w tej niezmiernie ważnej chwili razem.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób aktywnie włączyli się w nasze przedsięwzięcie, czym umożliwili jego realizację. Szczególne podziękowania kierujemy przedstawicielom służby zdrowia: Pani Annie Śmigiel, Pani Elżbiecie Odelskiej, Panu Pawłowi Ceglińskiemu oraz funkcjonariuszom suchedniowskiej policji, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć