Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 25 listopad 2018 18:42

Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Suchedniów

Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Suchedniów

Dnia 22 listopada dzieci z gr.I i VII odwiedziła Pani Karolina Ziewiec, która na co dzień jest pracownikiem Nadleśnictwa Suchedniów. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt żyjących w lasach. Świetnie poradziły sobie z przygotowanymi zagadkami obrazkowymi. Wzbogaciły wiedzę na temat dokarmiania ptaków w okresie jesienno -zimowym. Dowiedziały się także w jaki sposób leśniczy pomagają zwierzętom przetrwać zimę poprzez dokarmianie ich w przygotowanych do tego celu paśnikach. Zaproszony gość podarował dzieciom karmę dla skrzydlatych przyjaciół. Kule pełne ptasiego jedzenia zawieszone zostały w ogrodzie przedszkolnym a nasiona dla ptaków maluszki osobiście wsypały do karmnika. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zawieszki odblaskowe – zwierzęta leśne. Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za ciekawą lekcję przyrody.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć