Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 02 grudzień 2018 18:54

andrzejki

Święto wróżb i czarów w przedszkolu

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co czeka pannę lub kawalera w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja w przeróżny sposób odczytywano swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.My w przedszkolu, jak co roku, również świętowaliśmy „Andrzejki”. Nasze przedszkolne „czary – mary” odbywały się w miniony piątek 30 listopada. Przedszkole powitało wszystkich przekraczających jego próg, tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Przyczyniły się do tego zapewne magiczne dekoracje w każdej sali, ale również i to, że każdy mógł tego dnia przyjść do przedszkola w przebraniu. Można było spotkać wróżki, elfy, księżniczki, magików, czarownice i czarodziejów, a także postacie z ulubionych bajek. W salach na dzieci czekały emocje i przeżycia. Wszystkie przedszkolaki mogły zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka kiedy dorosną. Do tego celu posłużyły andrzejkowe wróżby oraz inne wesołe zabawy m.in. wyciąganie obrazków z zawodami z magicznego kapelusza, wrzucanie monet do studni życzeń, losowanie imienia przyszłej żony lub męża, wróżba z butów oraz wiele innych przygotowanych przez panie nauczycielki. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Nie zabrakło też tańców i zabaw przy wesołych rytmach znanych i lubianych przebojów.

Dzień magii i czarów szybko dobiegł końca. Z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Myślę, że wszyscy będziemy go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się naprawdę wspaniale.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

grupa I
grupa V
grupa II
grupa III
grupa IV
grupa VI, VII