Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
czwartek, 06 grudzień 2018 19:45

Spotkanie z górnikiem

Spotkanie z górnikiem

W dniu 4 grudnia mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Pana Jerzego Tokarczyka – emerytowanego górnika a prywatnie dziadziusia Jeremiasza.   Pan Jerzy był kierownikiem ruchu Zakładu Górniczego oraz geologiem górniczym. Nasz gość wprawił w wielkie zdumienie przedszkolaków, które po raz pierwszy na własne oczy mogły zobaczyć prawdziwego górnika. Podczas spotkania dzieci wzbogaciły swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się z jakich skarbów, wydobywanych z ziemi możemy korzystać. Nasz gość przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej ze wspaniałym pióropuszem i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa i wspólne pamiątkowe zdjęcia z przedszkolakami. Serdecznie dziękujemy za ciekawą opowieść i poświęcony czas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć