Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
piątek, 07 grudzień 2018 16:16

Kogel i Mogel w świecie baśni

,,Kogiel i Mogiel w świecie baśni”

Dnia 05.12.2018 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do SOK ,,Kuźnica” w Suchedniowie na interaktywny spektakl pt. ,,Kogiel i Mogiel w świecie baśni” w wykonaniu aktorów Teatru Quadro z Kielc.

Tytułowi bohaterowie krasnale: Kogiel i Mogiel podczas kłótni wypowiadają magiczne zaklęcie, dzięki któremu przenoszą się do nieznanej krainy bajek, w której poznają bohaterów rożnych bajek, zarówno pozytywnych jak i złoczyńców. Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Kapitan Hak czy Smok Wawelski to tylko niektóre bajkowe postaci z jakimi spotykają się nasi bohaterowie. Szukając przygód i drogi powrotnej do domu zmierzają się z licznymi niebezpieczeństwami: Wilkiem, który powala swoim zapachem, Babą Jaga, która wypala śmieci w piecu, Smokiem, który zamieszkał w okolicy oraz z smogiem, który truje króla. Czy tytułowi bohaterowie zdołają powstrzymać smog i odnajdą drogę powrotna do Bukowego Boru? Na to pytanie dzieci znalazły odpowiedź w przedstawieniu oraz dowiedziały się, że smog jest trujący i bardzo źle wpływa na ich organizm.