Dzisiaj jest: 18 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
sobota, 15 grudzień 2018 22:11

Pieczemy pierniczki

Świąteczne pierniczki

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.  13 grudnia w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw, a to dlatego że maluszki wraz z Panią Dorotą – mamą Bartka piekły pierniczki. Na początku poznały wszystkie składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne. Gdy wszystko było gotowe mali cukiernicy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy – wałkowali ciasto, wykrawali ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które pod czujnym okiem Pani Gosi, Pani Ani oraz Pań kucharek nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po upieczeniu dzieci z zaangażowaniem i cierpliwością ozdabiały ciasteczka różnokolorowym lukrem, barwnymi posypkami, cukrowymi pisakami. Były pyszne! Bardzo dziękujemy wszystkim  rodzicom za zorganizowanie składników i ozdób. Było słodko, kolorowo i wesoło. Oczywiście była też mała degustacja. a pozostałe pierniczki już niedługo zagoszczą na naszych świątecznych stołach.
Serdecznie dziękujemy Pani Dorotce za poświęcony czas i praktyczne zajęcia kulinarne.