Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
sobota, 15 grudzień 2018 22:11

Pieczemy pierniczki

Świąteczne pierniczki

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.  13 grudnia w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw, a to dlatego że maluszki wraz z Panią Dorotą – mamą Bartka piekły pierniczki. Na początku poznały wszystkie składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne. Gdy wszystko było gotowe mali cukiernicy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy – wałkowali ciasto, wykrawali ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które pod czujnym okiem Pani Gosi, Pani Ani oraz Pań kucharek nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po upieczeniu dzieci z zaangażowaniem i cierpliwością ozdabiały ciasteczka różnokolorowym lukrem, barwnymi posypkami, cukrowymi pisakami. Były pyszne! Bardzo dziękujemy wszystkim  rodzicom za zorganizowanie składników i ozdób. Było słodko, kolorowo i wesoło. Oczywiście była też mała degustacja. a pozostałe pierniczki już niedługo zagoszczą na naszych świątecznych stołach.
Serdecznie dziękujemy Pani Dorotce za poświęcony czas i praktyczne zajęcia kulinarne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć