Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
czwartek, 20 grudzień 2018 21:23

jasełka

„Kolęduje Tobie moje serce”

Grudzień to czas, w którym na chwilę zatrzymujemy się, aby wspólnie zastanowić się nad kolejnym Bożym Narodzeniem w naszym życiu. Jest to czas magiczny, bo zgodnie z tekstem piosenki Czerwonych Gitar, ciepły, choć grudniowy i ustają w nim wszystkie spory. W dniu dzisiejszym, 20 grudnia, zatrzymaliśmy się na chwilę w pogoni za zwykłymi codziennymi sprawami, a to za sprawą jasełek przygotowanych przez starszaków z grup III i IV. Dzieci wystawiły jasełka pt. „Kolęduje Tobie moje serce”, za pomocą których starały się opowiedzieć, jak to rzeczywiście było z Bożym Narodzeniem. Poprzez śpiew pastorałek oraz słowny przekaz przenieśliśmy się 2000 lat wstecz i stanęliśmy w stajence przy żłóbku i Świętej Rodzinie. Razem w pastuszkami i królami pokłoniliśmy się Królowi, aby tak jak dzieci podarować Mu to, co najcenniejsze - swoje serca, a także zatańczyć wraz z aniołkami.
Naszą uroczystość, oprócz obecnych pracowników przedszkola, swoją obecnością zaszczycili również emerytowani pracownicy wraz z panią dyrektor Zofią Dulęba, rodzice, dziadkowie oraz najbliżsi naszych przedszkolaków. Dla przedłużenia świątecznej atmosfery zaprosiliśmy zgromadzonych do wspólnego kolędowania, a pani dyrektor Grażyna Milanowicz podzieliła się ze wszystkimi opłatkiem.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć