Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
poniedziałek, 11 marzec 2019 09:04

na wystawie klocków lego

Na wystawie klocków LEGO

W miniony piątek, 8 marca, część przedszkolaków wybrała się na wycieczkę autokarową do Radomia na największą w Europie międzynarodową wystawę klocków LEGO. A ponieważ pogoda od wczesnych godzin rannych była słoneczna, nam też dopisywał dobry humor. Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy wreszcie dojedziemy na miejsce. Mogliśmy zobaczyć m.in. największy na świecie 11-metrowy Titanic wykonany z 500 000 klocków, fani sportu byli zafascynowani figurami Marcina Gortata i Roberta Lewandowskiego wykonanych z klocków w skali 1:1. Kolejną niespodzianką okazała się dla niektórych strefa "Star Wars", budowle ze znanych bajek jak Smerfy, czy Kopciuszek. Natomiast "Human Body", gdzie można zobaczyć szkielet człowieka, układ pokarmowy, czy też mózg, był niecodzienną lekcją biologii dla dzieci i dorosłych. Byliśmy pod wrażeniem wielkich budowli złożonych z kilku milionów klocków, eksponatów interaktywnych, instrumentów muzycznych, interaktywnej mapy Europy.

Oczywiście nie obyło się bez możliwości samodzielnego budowania z klocków LEGO, gdzie dzieci miały mnóstwo frajdy, widząc takie ilości różnych klocków. Pełni wrażeń, ale również zmęczeni wracaliśmy do przedszkola, gdzie czekał już na nas obiad oraz rodzice.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć