Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
poniedziałek, 11 marzec 2019 09:08

Poznajemy pracę piekarza

Poznajemy pracę piekarza

W ramach realizacji tematyki związanej z zawodami, grupa starszaków z oddziału III, w ubiegłym tygodniu wybrała się na wycieczkę edukacyjną do piekarni. Zajęcia były możliwe do zrealizowania dzięki uprzejmości właściciela Piekarni "JEDYNKA", Pana Andrzeja Fornalika. Pracownicy pokazali nam w jaki sposób przygotowuje się zaczyn do chleba, jaka maszyna wyrabia ciasto oraz w jakich piecach są wypiekane. Dzieci poznały też różne rodzaje mąki wraz z ich przeznaczeniem. Niektórzy twierdzili, że podoba im się praca piekarza, chociaż zgodnie przyznali, że nie należy do łatwych. Podczas wizyty zostaliśmy poczęstowani pysznymi wypiekami, które ze smakiem kosztowaliśmy.

Dziękujemy serdecznie Panu Fronalikowi oraz pracownikom piekarni za możliwość zapoznania z pracą "od kuchni". Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć