Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
sobota, 16 marzec 2019 20:07

mobilne planetarium

Mobilne Planetarium

W miniony czwartek przedszkolaki miały okazję wzięcia udziału w niecodziennej lekcji astronomii przygotowanej dzięki Mobilnemu Planetarium. Jest to nowoczesne narzędzie edukacji ułatwiające zrozumienie otaczającego nas kosmosu. Dzieci poznały te, trudne i jakże odległe dla nas treści w niezwykle przystępny sposób. Na początku wszystkie grupy wiekowe odbyły prelekcję teoretyczną na temat kosmosu, gwiazd, planet, urządzeń niezbędnych do badania gwiazd oraz pierwszych astronautów. Następnie przeniesłiśmy się do ogromnej kapsuły, aby wziąć udział w seansie. Dzięki niemu odbyliśmy niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Podróżowaliśmy przez Układ Słoneczny, przechadzaliśmy się po Marsie, podziwialiśmy pierścienie Saturna, lądowaliśmy na Księżycu, poznawaliśmy zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej. 

Dla wszystkich było to niesamowite przeżycie, a przede wszystkim wspaniała lekcja z zakresu fizyki i astronomii.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć