Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
wtorek, 02 kwiecień 2019 21:06

grupa IV w nadleśnictwie

Z wizytą w Nadleśnictwie

W dniu 29.03 starszaki z grupy IV udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Suchedniów. Wycieczka ta miała charakter poznawczy i edukacyjny. Dzieci odwiedziły pracowników nadleśnictwa. Dowiedziały się w jaki sposób można zajmować się planowaniem, organizacją i nadzorem hodowli lasu, jego ochroną (w tym ochroną przeciwpożarową), w jaki sposób nie należy zachowywać się w lesie oraz jak należy postąpić, gdy zauważymy niebezpieczeństwo. Mogły też dowiedzieć się na czym polega praca Straży Leśnej, która powołana jest do zwalczania wykroczeń oraz zapoznać się ze strojem, a także akcesoriami niezbędnymi w pracy strażników leśnych. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie sali konferencyjnej, gdzie przedszkolaki wysłuchały krótkiej pogadanki na temat zwyczajów zwierząt leśnych. Na zakończenie zaś obejrzały cechówkę służącą do znakowania drewna. Chętne przedszkolaki mogły same sprawdzić jej działanie. Każde dziecko otrzymało też kolorowankę o tematyce przyrodniczej.

Wycieczka do Nadleśnictwa była wspaniałą wyprawą, która wzbogaciła wiedzę przedszkolaków i uwrażliwiła dzieci na otaczające nas piękno przyrody.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Ptak, babci Krzysia, za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję przyrody.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć