Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
wtorek, 09 kwiecień 2019 07:45

spotkanie z pielęgniarką

Spotkanie z pielęgniarką

Dnia 3 kwietnia grupę IV odwiedziła pani Bożena Zegadło, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Suchedniowskim Ośrodku Zdrowia „Promyk”. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Zaprezentowała również dzieciom przedmioty potrzebne w jej codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca wzbudziła zainteresowanie wśród dzieci. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty - naklejki dzielnego pacjenta. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie za poświęcony czas i przekazanie wielu cennych informacji.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć