Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
niedziela, 28 kwiecień 2019 20:18

Eko-zabawka i dzień Ziemi

Konkurs Eko - zabawka rozstrzygnięty!

 W marcu ogłoszono w naszym przedszkolu konkurs na wykonanie eko-zabawki z surowców wtórnych. Celem konkursu było rozbudzanie wyobraźni i pomysłowości, stymulowanie zainteresowań ekologicznych dzieci a także sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu z rodzicami. Na konkurs wpłynęło 11 prac z różnych grup wiekowych. Prace wykonali: Laura Garbala, Ala Prońko, Liliana Sokołowska, Lena Chrzęszczyk, Antoś Dąbkowski, Gabrysia Kubera, Jan Barański, Antek Dziób, Ala Kabała, Gabrysia Jędrocha, Maja Marczyńska. Jury w składzie: Beata Kaszuba – inspektor ds.edukacji oraz Grażyna Milanowicz - dyrektor przedszkola postanowiło przyznać I miejsce dla Leny Chrzęszczyk. II miejsce otrzymał Jan Barański natomiast III miejsce zostało przyznane Lilianie Sokołowskiej. Pozostałe prace zasłużyły na wyróżnienia. Warto nadmienić, iż komisja miała bardzo trudne zadanie przy wyborze zwycięzców. Wszyscy uczestnicy i laureaci otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy dzieciom oraz opiekunom. Ukłony i podziękowania kierujemy w stronę sponsorów nagród.

Ziemia – nasze mieszkanie

Ten dzień był także okazją do utrwalenia wiadomości na temat zagadnień z zakresu ekologii a także uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw zagrażających ziemi ze strony człowieka. Przedszkolacy w obecności naszej planety – Ziemia złożyli ekologiczne przyrzeczenie. Nie zabrakło zabaw muzyczno – ruchowych do piosenek proekologicznych. Na zakończenie spotkania po obejrzeniu bajki „W kontakcie z naturą” odbył się quiz ekologiczny sprawdzający wiedzę dzieci. Od dziś możemy mówić że jesteśmy ekostrażnikami dbającymi o nasz piękny kraj.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć