Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 05 maj 2019 16:31

warsztaty kulinarne maluchów

Robimy pizzę - warsztaty kulinarne

 

W ramach realizacji tematyki związanej z zawodami, maluchy z Gr I, we wtorek 30 kwietnia odwiedził tata Aleksa K. , który z zawodu jest regionalnym szefem kuchni w sieci ,,Smak na Tak ” oraz szef kuchni Pizzerii na Hali w Suchedniowie Pan Rafał Sokołowski. W pierwszej części warsztatów Pan Sergiusz zaprezentował strój szefa kuchni oraz niezbędne akcesoria do pracy, a także przenośny piec do pieczenia pizzy. Wcielając się w role małych kucharzy, każdy przedszkolak otrzymał czapkę kucharza i fartuszek. Prezentując składniki do przygotowania pizzy Pan Sergiusz sprawdził znajomość nazw warzyw i produktów u przedszkolaków. Następnie dzieci miały możliwość z pomocą Pana Sergiusza pokroić warzywa. W drugiej części warsztatów Pan Rafał przedstawił dzieciom z jakich produktów i w jaki sposób wyrobić ciasto na pizzę, a następnie zaprezentował przedszkolakom podrzucanie wyrobionego ciasta do góry. Kiedy ciasto było już gotowe, dzieci dostały małe kulki, które samodzielnie wałkowały i próbowały uformować w kształt koła. Każdy przedszkolak uformował swoją pizzę, którą później dekorował wybierając swoje ulubione składniki. Pod czujnym okiem szefa kuchni powstały ciekawe kompozycję wykonane z szynki, sera, papryki, kukurydzy, pomidorków, pieczarek. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie. Po udekorowaniu, pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone. Na koniec wszystkie przedszkolaki zasiadały do wspólnego stołu, aby zjeść przygotowane przez siebie pizze.

Zajęcia kulinarne, które przygotował Pan Sergiusz były dla dzieci fascynującą podróżą do świata smaków i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie dzieci miały możliwość czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Uczestnicząc w zajęciach kulinarnych dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność i sprawność manualną, a przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.

Serdecznie dziękujemy Panu Sergiuszowi i Panu Rafałowi za przyjęcie naszego zaproszenia, za ogromne zaangażowanie i poświęcony czas w przygotowanie warsztatów.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć