Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
poniedziałek, 13 maj 2019 14:00

wycieczka średniaków

Wycieczka do zagrody edukacyjnej „Wieś. Co”

W piątek przedszkolaki z grupy II z wychowawczyniami i rodzicami odwiedziły Zagrodę Edukacyjną „Wieś Co” w Skarżysku-Kamiennej. Dzięki tej wyprawie dzieci na własnej skórze przekonały się co to „Wieś, Co?” Na miejscu powitała nas pani Kasia i pan Patryk, którzy oprowadzili nas po zagrodzie. Przygód było co nie miara – własnoręczne karmienie kóz i kucyków, zaglądanie do królików i gąsiora. Były również zagadki przygotowane przez panią Kasię, czas wolny na placu zabaw , pyszna kiełbaska i ciasto drożdżowe, ale najwięcej radości przysporzył dzieciom udział w warsztatach edukacyjno - kulinarnych „pieczenie pizzy”. Oglądanie różnych rodzajów mąki i wysłuchanie pogadanki na temat jej przeznaczenia dostarczyły wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Samodzielnie przygotowana pizza z pieca smakowała wybornie. Miło i wartościowo spędziliśmy czas w „Wieś Co”- jeszcze tu wrócimy.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć