Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
sobota, 18 maj 2019 18:55

Dzień Patrona

Święty Jan Paweł II - nasz Patron

„Ojcze święty my jesteśmy Twą nadzieją.
Chociaż młodzi, zagubieni, pełni wad.
Lecz Twe polskie oczy do nas dziś się śmieją
i wskazują jak budować lepszy świat”

18 maja dla społeczności suchedniowskiego przedszkola to data bardzo ważna. Tego bowiem dnia przypada rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, który od 2007 roku jest naszym Patronem. W związku z tym w miniony piątek świętowaliśmy ten dzień. Całą uroczystość przygotowały starszaki z oddziału III, a dla wszystkich dzieci niespodzianką była inscenizacja przedstawienia „Święty Jan Paweł II – taki ja i ty” w wykonaniu pań nauczycielek. Występ, utrzymany w bardzo podniosłej atmosferze, dla wielu dorosłych okazał się chwilą do przywołania wspomnień i wzruszeń. Dzięki przedstawieniu dzieci mogły dowiedzieć się kim był ten Wielki Święty oraz przekonać się, iż jego życie zanim został księdzem właściwie niczym nie różniło się od życia każdego z nas. Natomiast krótki film animowany podsumował najważniejsze wiadomości z czasów Jego pontyfikatu. Przedszkolaki słowem i piosenką podziękowały Janowi Pawłowi II za to, że:

„pokazał nam jak mamy żyć;
bronił każdego życia;
nauczył nas modlić się;
dzięki Niemu potrafimy zaufać Panu Bogu;
teraz nieustannie wstawia się za nami u Dobrego Ojca”.

Pragnąc pozostać myślami przy Ojcu Świętym na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy Jego ukochaną pieśń oazową „Barkę”, którą z sentymentem wspominał za każdym razem, gdy odwiedzał Polskę. Wierzymy, że dzięki niej choć przez chwilę nasz ukochany Papież był z nami.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć