Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
wtorek, 11 czerwiec 2019 21:26

wycieczka przedszkolna

Wycieczka przedszkolna

Na ten dzień przedszkolaki czekały długo, niektóre nawet z ogromną niecierpliwością. We wtorek 11 czerwca, pomimo ogromnego upału, wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Sobkowa. Celem naszej wycieczki był zespół podworski, położony nad brzegami rzeki Nidy. Na zespół składają się pozostałości zabudowy obronnej wzniesionej przez Stanisława Sobka, wewnątrz której znajdują się ruiny klasycystycznego pałacu wzniesionego przez Szaniawskich około 1770 roku. Do dziś zachowały się pozostałości murów i trzy baszty kryte drewnianymi daszkami, w dolnych kondygnacjach zachowane strzelnice.

Na początku powitał nas szlachcic, który w niezwykle przystępny sposób przedstawił dzieciom broń używaną w czasach rycerskich, a także pokazał jakie kary stosowano niegdyś za nieposłuszeństwo. Wiele emocji wzbudził wystrzał z broni palnej. Kolejną atrakcją była przejażdżka bryczką, w czasie której mogliśmy podziwiać piękne konie pasące się na łące, jak również zabawa w archeologów, gdzie z zapałem szukaliśmy skarbu. Każdy przedszkolak miał również możliwość jechania kucem. Po tych wszystkich niespodziankach piknikowy obiad w plenerze smakował wyśmienicie. Zanim opuściliśmy Sobków, oglądaliśmy jeszcze piękne drapieżne ptaki, które są mieszkańcami zabytkowego kompleksu. Sowy, ogromny kruk, sokół były zwieńczeniem naszej wycieczki.

Następnie udaliśmy się w kierunku Chęcin, gdzie u stóp ruin tamtejszego zamku zakupiliśmy pamiątki. Wreszcie, zmęczeni, ale w jakże świetnych nastrojach, wróciliśmy do przedszkola, gdzie oczekiwali już na nas stęsknieni rodzice.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć