Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
czwartek, 13 czerwiec 2019 16:24

wystawa zabawek

Wystawa zabawek ludowych

W naszym przedszkolu oglądać można już trzecią wystawę z cyklu „Moja mała ojczyzna – Suchedniów”. Swoje prace udostępnił nam Pan Włodzimierz Ciszek, syn rzeźbiarza -zabawkarza Stanisława Ciszka (1925–2002). Pan Włodzimierz zabawkarstwem trudni się od 1987 roku. Kontynuując tradycje rodzinne od ponad 30 lat wytwarza zabawki ludowe z drewna dostarczając radości kolejnym pokoleniom dzieci. Zabawki te są niepowtarzalne i stają się najlepszymi towarzyszami dziecięcych zabaw. Pan Włodzimierz w swojej pracowni wykonuje: konie na biegunach, taczki, wózki, kołyski, wozy z konikami, koniki na kółkach, poruszające się na kijku karuzelki i klepoki. Wszystkie one są starannie wykonane, pomalowane i ciekawie zdobione. Oprócz wykonywania tradycyjnych zabawek z drewna również rzeźbi. Włodzimierz Ciszek jest od 2001r. członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych, a jego prace znajdują się w Muzeum Zabawek i Zabawy, muzeach etnograficznych i skansenach. Bierze również udział w różnych konkursach i wystawach. Prace Pana Włodzimierza budzą zachwyt wśród dzieci, rozwijają ich wyobraźnię i zapoznają je z dawnymi tradycyjnymi wzorami. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się w szatni przedszkola do dnia 18 czerwca.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć