Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
piątek, 21 czerwiec 2019 12:49

bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

W miniony poniedziałek 17 czerwca, u progu kończącego się kolejnego roku szkolnego, przedszkolaki wszystkich oddziałów miały bardzo ciekawe spotkania z przedstawicielami służb ratunkowych. Najpierw odbyło się spotkanie z policjantami z suchedniowskiego Komisariatu Policji, natomiast później na placu przedszkolnym spotkanie z ratownikami medycznymi. Panowie policjanci przestrzegali dzieci m.in. przed spotkaniami z ludźmi nieznajomymi, przed niebezpieczeństwami związanymi z wypoczynkiem nad wodą, czy spacerami i zabawami w pobliżu dróg publicznych. 

Natomiast ratownicy pokazali naszym wychowankom, że mimo swojego młodego wieku też mogą nieść pomoc poszkodowanym. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uważnie przyglądały się, w jaki sposób należy wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Dowiedziały się również, jak należy prawidłowo przekazać drugiej osobie nożyczki lub długopis, by nie zrobić nikomu krzywdy. Ale największą frajdą była możliwość zajęcia miejsca w karetce pogotowia oraz obejrzenia jej wyposażenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć