Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 11 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Filip, Leon, Marek
piątek, 21 czerwiec 2019 13:04

programujemy z robotem Ziutkiem

Programujemy z robotem Ziutkiem

Starszaki z oddziału IV, dzięki tacie Krzysia K., mogły poznać tajniki programowania. Pan Krzysztof przygotował ciekawą prezentację, dzięki której poznaliśmy m.in. czym jest programowania, kod źródłowy, bloki programistyczne, gdzie możemy wykorzystać programowanie. Wielką atrakcją okazał się robot Ziutek, z którym każde dziecko mogło uczestniczyć w grze "Misja ratowania świata". Robot potrafił też przekształcać głos dzieci w głosy zwierząt. Ogromne zainteresowanie wzbudził również Wąż Raptor, który potrafi wykrywać obiekty. Dzieci z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. być może część z nich odnajdzie w sobie pasję programowania i w przyszłości będą się tym zajmować. 

Dziękujemy Panu Krzysztofowi za poświęcony nam czas, przygotowanie oraz przeprowadzenie tak fascynujących zajęć.