Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
sobota, 21 wrzesień 2019 19:32

Dzień Przedszkolaka

„Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj”…

Słowa tej piosenki rozbrzmiewały w suchedniowskim przedszkolu od samego rana w piątek 20 września, bo oto ta data została uchwalona przez sejm w 2013 roku, jako Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W godzinach przedpołudniowych przedszkolaki wraz ze swoimi paniami, w asyście policjantów z suchedniowskiego komisariatu policji, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem, przemaszerowały ulicami miasta. Jakże miło było popatrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci ubranych w kolorowe koszulki. Nasz barwny korowód prowadziła pani dyrektor Grażyna Milanowicz niosąc wraz z panią Jolą baner przypominający o tym ważnym dla nas święcie. Punktem kulminacyjnym było spotkanie pod Urzędem Miasta i Gminy z zastępcą burmistrza Panem Dariuszem Miernikiem oraz panią Justyną Wierzbińską, których powitaliśmy hymnem przedszkolaka. Pan burmistrz skierował do nas życzenia z okazji święta przedszkolaków, a także odznaczył przedstawicieli każdej grupy wiekowej pamiątkowym orderem. On sam również otrzymał taki sam order, aby za każdym razem pamiętać, że Dzień Przedszkolaka jest właściwie każdego dnia, nie tylko we wrześniu. Była także okazja do wspólnej zabawy przy muzyce. A na zakończenie w górę poszybowały balony wypełnione helem, zaś każde dziecko mogło poczęstować się małym słodkim co nieco.

Po powrocie do przedszkola panie przygotowały dla swoich wychowanków seans bajkowy, gdzie można było obejrzeć ulubione bajki dziecięce sprzed lat.

Wszystkim Przedszkolakom z okazji ich święta życzymy radosnego dzieciństwa oraz spełnienia marzeń.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć