Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
czwartek, 17 październik 2019 21:24

śladami Jana Pawła II

Śladami Świętego Jana Pawła II w naszym mieście

16 października, w dzień czterdziestej pierwszej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża,  starszaki z grupy IV udały się śladami patrona naszego przedszkola do miejsc w naszym mieście, które są z nim związane. Pierwszym punktem wycieczki był Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II znajdujący się przy kościele. Następnie w ciszy i skupieniu udaliśmy się na plac Kościoła, pod tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II, który jako metropolita krakowski odwiedził naszą parafię. Tam wspólnie pomodliliśmy się a także zapaliliśmy znicze. Na placu kościelnym dzieci obejrzały również Dąb Papieski wyhodowany z nasion poświęconych przez Ojca Świętego w 2004 r. i posadzony dla uczczenia pontyfikatu papieża Polaka w 86 rocznicę jego urodzin w 2006 r. Po chwili zadumy przedszkolaki udały się przed  Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną, która również nosi imię Jana Pawła II. Ostatnim punktem naszej wycieczki było odwiedzenie miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II na placu oraz w budynku naszego przedszkola - pomnika na skwerku przedszkolnym, Jodły Papieskiej  oraz kącika patrona znajdującego się w  holu. Uwieńczeniem wspomnień o Świętym Janie Pawle II było czytanie opowiadań o Jego życiu oraz śpiewanie piosenek Jemu poświęconych.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć