Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 20 październik 2019 17:45

starszaki w bibliotece

Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę

W piątek 18 października starszaki z grupy IV wyruszyły na wycieczkę do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie. Powitali nas tam Pani Ilona oraz Pan Darek , którzy są pracownikami biblioteki. Pani Ilona opowiedziała nam i pokazała, jak wygląda karta czytelnika oraz przedstawiła zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki miały okazję poznać różne pomieszczenia biblioteki - wypożyczalnie i czytelnie nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych oraz ich funkcje. Wiele radości sprawiła najmłodszym dziecięca czytelnia w której każdy znalazł sposób na spędzenie wolnego czasu. Były bajki z odgłosami zwierząt, książeczki o zwierzętach egzotycznych w ciekawej przestrzennej formie. Dzieci miały możliwość pobawić się maskotkami, oglądać książki czy rysować kolorowe obrazki. Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyły się gry planszowe oraz edukacyjne, po które chętnie sięgały. Na koniec wizyty Pan Darek zapoznał dzieci z akcją ''Mała książka - wielki człowiek", w której udział bierze nasza biblioteka, a która skierowana jest właśnie do dzieci w wieku przedszkolnym.Akcja ma na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Przedszkolaki jednogłośnie obiecały ponownie odwiedzić bibliotekę i stać się pełnoprawnymi jej czytelnikami, gdyż wizyta sprawiła im wiele radości. Zadowolone wróciły do przedszkola z pamiątkowymi zakładkami, które otrzymały jako początek ich przygody z książką.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć