Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
środa, 23 październik 2019 14:06

ewakuakcja

Próba ewakuacji

W środowe przedpołudnie odbyła się próbna ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w naszym przedszkolu. Wszystko po to, aby w razie pojawienia się pożaru, wszyscy wiedzieli co mają robić. Wcześniej pracownicy, a następnie dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego opuszczenia placówki w sytuacji zagrożenia. A następnie po usłyszeniu dzwonka i sygnale słownym ogłaszanym przez Pana Marcina "Alarm" wszystkie dzieci pod opieką swoich pań oraz pracownicy opuścili budynek ustawiając się na placu przedszkolnym. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie, a dzieci dzielnie się spisały.

Zakończeniem dzisiejszej akcji ewakuakcyjnej był pokaz samochodu strażackiego, który specjalnie dla naszych zuchów, włączył sygnał świetlny i dźwiękowy. A także demostracja umundurowanego strażaka przygotowanego do akcji ratunkowej.